Wirecon Hakkında

Şirketin Geçmişi

2009 yılında Harmes Medya LTD. ŞTİ. çatısı altında başlayan yolculuğumuzda medyada yer almak isteyen kişilere ve kurumlara online PR çözümleri sunuyoruz.

Geleneksel medya ile dijital medyanın gücünü birleştiren Wirecon, ulusal ve uluslararası markaların hedef kitlelerine ulaştırmak istedikleri mesajları, haberleri doğru zamanda doğru mecralara ve kişilere ileterek medyada daha görünür olmalarına katkı sağlıyor.

G Medya: 2010 yılında faaliyete geçen ve 2015'de Harmes Medya ile güçlerini birleştiren Türkiye'nin ilk online PR ajanslarından biri olup aynı zamanda basın bülteni yazımı, dağıtımı ve takip süreçlerini birleştirip geleneksel PR ajanslarından alınan hizmetleri tek paket halinde servis olarak sunan Türkiye'nin ilk basın bülteni ajansıdır.

PrTurkey.com: 2017 yılından itibaren Türkiye medyasında yer almak isteyen uluslararası markalara sunduğu çözümler ile yardımcı olmaktadır.

Basinodam.com: 2018'de beta olarak faaliyete geçen BasınOdam platformu, şirketlerin pazarlama ve PR faaliyetlerini tek bir çatı altından yönetmesini sağlayan bir PR yazılımıdır. BasınOdam ile şirketler, markalarına ait tüm içerikleri (haber, görsel, video, dökuman, sosyal medya vs.) online basın odası ile tek bir yerde toplayabilir, medya veritabanından kendi ihtiyaçlarına göre filtreleme yapabilir, medya listesi oluşturabilir, basın bülteni/daveti gönderebilir ve yapılan tüm çalışmaların raporunu kolayca elde edebilir.

Neden Wirecon

 • Basın bülteni dağıtımı ve dijital pr çalışmaları konusunda uzmandır.
 • Sektöründe lider birçok marka dijital pr ve basın bülteni dağıtımı konusunda Wirecon ile çalışır.
 • Wirecon, müşteri memnuniyetini önemser, hizmet verdiği markalar ile güvenilir ve kalıcı iletişim kurmaktan yanadır.
 • Alanında uzman ekibi ile hizmet verdiği markalar için en verimli dijital pr stratejilerini belirler ve maksimum verim alınacak şekilde hayata geçirir.
 • Markaların medya iletişimi kapsamında geleneksel ve online mecralardaki görünürlüğü ve itibarını artırarak hedef kitlenin dikkatini çekmeyi kolaylaştırır.
 • Wirecon, müşterilerinin hedef kitleleriyle uzun süreli ve kalıcı bir iletişim kurabilmesi için yatırım getirisi yüksek çözümler sunar.
 • Markaların, Google aramalarında rakiplerinin önüne geçerek faaliyet gösterdikleri sektörde otorite olmasına katkı sağlar.
 • Güncel medya veritabanı sayesinde basın bültenlerini doğru zamanda doğru basın mensuplarına ve mecralara iletir.
 • Etkili medya iletişimi stratejileri ile markaların, ürünlerinin ve hizmetlerinin Türkiye'nin en büyük haber siteleri ve gazetelerinde yer almasını sağlar.
 • Markaların, ürün ve hizmetleri ile ilgili haberlerini hem yurt içi hem de yurt dışı mecralara ulaştırarak, hedefledikleri ülke, sektör ve yayın bazında bilinirliğin artmasını sağlar.
 • Wirecon, markaların sağlıklı medya iletişimi konusunda yapılan tüm çalışmaları ayrıntılı bir şekilde raporlayarak online ve geleneksel medyada nasıl konumlandıklarına dair sonuçları ölçümlemelerine olanak tanır.